Tabulka srovnání

 

Model hodinek Gator    Gator 1 Gator 2 Gator 3
Používané lokační technologie *   GPS, GSM GPS, AGPS, WIFI,GSM GPS, AGPS, WIFI
Výdrž baterie *   8 - 30 hod. 30 - 50 hod. 18 - 48 hod.
SIM karta   Micro SIM Micro SIM Nano SIM
Velikost displeje   40*30*13.5mm  40*30*13.5mm  42*36*15 mm
Nabíjení   mini USB magnetické magnetické
Aplikace   Gator Gator 3 Gator 3
Jazyk aplikace   čeština čeština čeština
Zobrazení polohy v aplikaci   Google Maps Google Maps Google Maps 
Počet přihlášených do jedné aplikace   bez omezení bez omezení bez omezení
         
Hlavní funkce hodinek:    
Volání - počet tel.čísel, které lze zadat   2 10 10
Zobrazení tel.kontaktu na displeji hodinek   ne ano - jméno ano -jméno/foto
Historie lokací   ano ano ano
Dotykovy displej   ne ne ano
Ovládání   tlačítka tlačítka dotykový displej, tlačítka
Bezpečnostní zóny   ano ano ano
Budík   ne ano ano
Krokoměr   ne ano ano
Režim letadlo   ne ano ano
Senzor sundání z ruky   ne ne ano
Hlasové zprávy   ne ano ano
Textové zprávy   ano ne ano
Digitální ciferník   ano ano ano, výběr 12 i 24 hod.mód
Analogový ciferník   ano ano ano, výběr ze dvou variant
Max. velikost pasku (obvod ruky)   19,5 cm 19,5 cm 20,5 cm
Min. velikost pasku (obvod ruky)   10,5 cm 10,5 cm 11 cm

 

* výdrž baterie je vždy závislá nejen na četnosti užívání hodinek, na místě pohybu hodinek, a také síle a dostupnosti lokační technologie v místě pohybu hodinek (jinak se hodinky vybíjejí v budově a jinak v otevřeném venkovním prostoru při pohybu)

V případě hodinek Gator3 je důležité ještě vědět, zda je v místě užívání hodinek dostatečný 3G signál. V místech, kde tento signál není nebo je slabý, dochází k rychlému vybití baterie. Hodinky Gator3 využívají síť 3G, bohužel ale v místech, kde tato síť není nebo je slabá, dochází k přepínání mezi 2G a 3G, což způsobuje velkou spotřebu baterie.

* lokační technologie GPS – jedná se o nejpřesnější formu sledovaní hodinek, neboť v tomto případě se využívá trilaterace, neboli signál ze 3 satelitů. Datový bod ze satelitů je sledován každých cca 90 -180 vteřin, pokud je dítě venku a pohybuje se.

WIFI – zde, podobně jako u GPS, je potřebná trilaterace, tzn. 3 WiFi hotspoty v okolí hodinek, aby mohla být lokace co nejpřesnějsí.

GSM (Smart GSM) – tato lokace využívá vysílače mobilního signálu v okolí.  Hodinkami je použita pouze tehdy, pokud není v oblasti dostupný GPS signál nebo lze v místě detekovat méně, než 3 WiFi spoty. Tato lokace, kdy jsou využity vysílače mobilního signálu je nejméně přesná, protože tyto vysílače jsou od sebe často velmi vzdáleny. Toto platí zejména v méně osídlených oblastech kde těchto vysílačů není tolik.

Mohou se vyskytnout případy, kdy zkontrolujete vaši aplikaci a uvidíte, že vaše dítě je v místě, ve kterém ve skutečnosti není nebo ani nemůže být. Např. aplikace zobrazí, že je dítě někde jinde a ne ve škole, kde má být. To je proto, že dítě a hodinky jsou uvnitř budovy (bez GPS), nebo v oblasti s méně než 3 wifi hotspoty (což bývá právě hodně ve školách), tudíž hodinky k lokaci v danou dobu využívají signál z mobilních vysílačů v okolí. V tomto případě prosím používejte v aplikaci funkci historie lokací. Pomocí této historie lokací v aplikaci zjistíte trasu, kterou se vaše dítě pohybovalo a zjistíte jeho poslední venkovní polohu. GPS je nejpřesnější lokátor a vždy zachycuje poslední venkovní umístění.

info

Přesnost lokalizace a doba práce GPS hodinek závisí na intenzitě GPS signálu. Ve specifikaci jsou uvedeny maximalni typické hodnoty parametru při dobrém počasí.